News of Africa Bu neyin öfkesi: Ayasofya'da kılınan namaza 'ter ve ayak...

Bu neyin öfkesi: Ayasofya’da kılınan namaza ‘ter ve ayak kokusu’ iması yapıldı

-

Laik hesaplar Ayasofya üzerinden Müslümanları hedef almaya devam ediyor. Son olarak 88 yıl sonra Ayasofya Camii’nde kılınan ilk teravih namazına sosyal medyadan bir kullanıcı tepki gösterdi. ‘Ter ve ayak kokusu buraya kadar geldi’ diyerek kinini yansıtan kullanıcıya tepkiler gecikmedi. Kullanıcı kısa süre sonra attığı tweeti sildi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir takım faaliyetlerin kısıtlamasına gidilen Ayasofya Camii’nde 2 yıl sonra teravih izni de çıktı. 86 yıl sonra ibadete açılan camide, Ramazan dolayısıyla bu kez de 88 yıl sonraki ilk teravih namazı eda edildi.

Yurdun çeşitli bölgelerinden gelen Müslümanlar, Ayasofya Camii’nde sık saflar oluşturdu.

NAMAZ KILINMASINA KİN KUSTU

Bununla ilgili yapılan bir haber ise sosyal medya kullanıcısının kin kusmasına neden oldu.

Ayasofya’da namaz kılınmasına tahammül edemeyen bir kullanıcı, namazı ter ve ayak kokusu ile bağdaştırarak kinini ifade etti.

“TER VE AYAK KOKUSU BURAYA KADAR GELDİ”

Genç kullanıcı açıklamasında, “Ter ve ayak kokusu buraya kadar geldi. Murdar ettiler güzelim Ayasofya’yı.” cümlesine yer verdi.

Bu paylaşım, diğer sosyal medya kullanıcıları tarafından da tepki topladı. Kullanıcı kısa süre sonra attığı tweeti sildi.

 

Ayasofya Camii'nde 88 yıl sonra teravih namazı edâ edildi

 FOTOĞRAF 7
Ayasofya Camii’nde 88 yıl sonra teravih namazı edâ edildi
Ayasofya Camii’nde 88 yıl aradan sonra ilk teravih namazını, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Cemaat teravih için camiyi doldurdu. Türkiye’de Kovid-19 tedbirleri kapsamında teravihler iki senedir cami ve mescitlerde kılınamadı. Ramazan ayı boyunca beş vakit namaz olduğu gibi teravih namazı da camilerde cemaatle kılınacak.
Yeni Şafak
+ posts

Latest news

Weaponizing Anthropology e-book

In the years since September 11, 2001, David Price has been at the forefront of public debates over the...

The Politics of Anti-Semitism e-book

Alexander Cockburn (Editor); Jeffrey St. Clair (Editor); Edward Said (Contributor); Norman Finkelstein (Contributor) How did a term, once used accurately...

Weaponising Anti-Semitism

HOW THE ISRAEL LOBBY BROUGHT DOWN JEREMY CORBYN ASA WINSTANLEY “For five years Jeremy Corbyn was portrayed as a bigot leading...

The Eritrean President Deserves Appreciation For Being A Multipolar Pioneer

President Afwerki was right about International Relations all along and he’s finally seeing his vision of a fairer world...

Court finds Australian “war hero” is a war criminal who murdered Afghan civilians

In an explosive judgment yesterday, the Federal Court ruled that Ben Roberts-Smith, Australia’s most-decorated living soldier, is a war...

Must read

You might also likeRELATED
Recommended to you