North America Son dakika: Amerikan Forbes dergisi açık açık yazdı: Yunanistan...

Son dakika: Amerikan Forbes dergisi açık açık yazdı: Yunanistan Türk donanmasıyla boy ölçüşemez.

-

Son dakika haberine göre Amerikan Forbes dergisi Türk-Yunan donanmasını karşılaştırarak Türkiye‘nin donanmadaki başarısını bir kez daha gündemine taşıdı. Türk donanmasının her yıl önemli ölçüden büyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çekilerek, “Yunanistan, Türkiye’yle kesinlikle boy ölçüşemez” denildi.

Dünya basınında Türk donanmasına yönelik övgü dolu yazılar yayımlanmaya devam ediyor. Amerikan Forbes dergisi Yunanistan ile Türk donanmasını karşılaştırarak Türkiye‘nin donanmadaki başarısını bir kez daha gündemine taşıdı.

YUNANİSTAN’IN YENİ GEMİLERE İHTİYACI VAR
“Yunanistan, Türkiye’ye Ayak Uydurabilmek İçin Donanmasını Yükseltmeye İhtiyaç Duyacak” başlıklı Paul Iddon imzalı yazıda başta TCGG olmak üzere Türk donanmasının her yıl hedefine yeni bir tanesini ekleyeceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Yunanistan, Türkiye’ye ayak uydurabilmek için donanmasını yükseltmeye ihtiyaç duyacak. Atina, rakibi Türkiye’nin hızla büyüyen deniz gücüne karşı koymak için daha yeni ve daha modern savaş gemilerine ihtiyaç duyacaktır. Yunanistan, her yıl önemli ölçüde büyüyen ve gelişen Türkiye’yle kesinlikle boy ölçüşemez.”

Dergide Türkiye’nin gelecek yıllardaki donanma planlarından bahsedilirken Yunanistan’ın Türkiye’nin artan deniz gücüne karşı önlem alması gerektiği ifade edildi.

TÜRKİYE HER YIL BİR TANE EKLEYECEK
Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Türk donanmasına ilişkin şu bilgilere yer verildi: 23 Ocak’ta Türkiye, yerel olarak inşa edilen ilk çok amaçlı fırkateyni olan TCG İstanbul’u denize indirdi. İstanbul 2023 yılında Türk Deniz Kuvvetleri teslim edilecektir.I sınıfı fırkateynler, yerel olarak yapılmış 16 hücreli MDAS dikey fırlatma sistemi (henüz belirlenecek toplam 64 karadan havaya füze) dahil olmak üzere silah sistemlerine sahip olacak; Türkiye şu anda altı yeni Type-214 havadan bağımsız tahrikli denizaltı inşa ediyor ve 2022 ile 2027 yılları arasında Donanmasına her yıl bir tane eklemeyi hedefliyor.

 

DÜNYA
+ posts

Latest news

The Horn Of Africa States: It’s Time For Leadership To Address Region’s Conflicts – OpEd

The Horn of Africa States is known for its continuing conflicts. Whenever a fire is extinguished somewhere in the...

“Billionaires Try to Shrink World’s Population”: Secret Gathering Sponsored by Bill Gates, 2009 Meeting of “The Good Club” A Documented Report

All Global Research articles can be read in 51 languages by activating the “Translate Website” drop down menu on the top...

The Kenya Resistance Archives Adds the Missing Links to the History of Kenya

The official or ‘normal’ history of Kenya ignores or downplays resistance to capitalism and imperialism by the people of...

Must read

You might also likeRELATED
Recommended to you